Historia

Biuro projektowe CDF Architekci istnieje na rynku usług projektowych od czerwca 1995 roku. Powstało z inicjatywy Karola Fiedora – założyciela i prezesa zarządu spółki. Od początku działalności projektanci biura starają się tworzyć obiekty wyróżniające się wysoką jakością i ponadczasową formą. Przez kolejne lata dorobek projektowy firmy stopniowo powiększa się o kolejne wysokiej klasy budynki biurowe, hotele, obiekty przemysłowe, osiedla mieszkaniowe oraz wielofunkcyjne kompleksy komercyjne.

Zarejestrowanie działalności architektonicznej przez Karola Fiedora, prezesa zarządu CDF Architekci

1995
PGK

Na początku 1998 roku, powstaje projekt pierwszego biurowca w Poznaniu, który zakłada w 1 etapie przebudowę dawnego budynku Teletry przy ul. Marcelińskiej w Poznaniu, w drugim zaś budowę nowoczesnego obiektu biurowego, PGK II. Realizacja inwestycji przypada na lata 2000-2002.

Wg. tygodnika Wprost, budynek PGK został uznany w 2004 r. za najlepszy wysokościowiec po 1989 r. Wieżowiec Poznańskiej Grupy Kapitałowej trafił również do międzynarodowego kalendarza firmy Schueco, pokazującego najlepsze realizacje światowej architektury. (zdj. PGK)

1998 - 2004

Powstanie spółki komandytowej i włączenie do niej partnerów.

2007
UBIQ

W 2015 r. zostaje oddany do użytku zespół budynków biurowych Ubiq 34, wielokrotnie nagradzany m.in. nagrodą Prezydenta Miasta Poznania za najlepszy zrealizowany obiekt w 2015 roku oraz Nagrodą Roku SARP 2015 w kategorii obiekt specjalny- obiekt zrealizowany na obszarze objętym ochroną konserwatorską. . Obecnie Ubiq 34 to siedziba kilku firm, w tym naszej pracowni. (zdj. Z BUDOWY UBIQ)

2015

Biuro projektowe CDF Architekci jest jedną z najbardziej doświadczonych i rozpoznawalnych poznańskich pracowni architektonicznych. Świadczy profesjonalne usługi w zakresie opracowania pełnobranżowych projektów architektonicznych i urbanistycznych, zapewnia kompleksową obsługę inwestycji w tym: nadzory autorskie, nadzory inwestorskie, zastępstwo inwestorskie oraz organizowanie przetargów wykonawczych.

Na początku 2018 r. Karol Fiedor, prezes zarządu CDF Architekci, został przewodniczącym rady Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów.

obecnie