UBIQ 34 budynkiem biurowym roku!

2016-09-16

Budynek UBIQ 34 zdobył dwie główne nagrody w konkursie "Eurobuild Awards in Architecture 2016" organizowanym przez Eurobuild Central & Eastern Europe wraz ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich.

 

Projekt autorstwa CDF Architekci zwyciężył zarówno w kategorii najlepszego budynku biurowego jak i najlepszej rewitalizacji w Polsce!

 

Pełna relacja z wyników konkursu jest dostępna pod adresem organizatora konkursu:

 

http://eurobuildcee.com/?page=news&id=24982&link=zwyciezcy-konkursu-eurobuild-awards-w-architekturze

 

Cytując autora artykułu:

„Spośród 20 zgłoszonych obiektów w kategorii biurowej największe uznanie jury zdobył kompleks Ubiq 34 przy ul. Grunwaldzkiej w Poznaniu. […] Ubiq 34 to jedyny projekt, który w pierwszej edycji konkursowej, triumfował dwa razy. Zwyciężył nie tylko jako biurowiec, ale też jako obiekt rewitalizowany. Jak stwierdził jeden z jurorów podczas obrad konkursowych, to jeden z tych przypadków, „kiedy mimo istniejących między nami różnic, my deweloperzy i inwestorzy, zgadzamy się całkowicie z wami architektami”. Padło wiele pochlebnych głosów w trakcie dyskusji. Budynek doceniano nie tylko za walory estetyczne, ale i za funkcjonalność. Obiekt zaprojektowany przez studio CDF Architekci ponownie zdobył średnią ocen powyżej siedmiu punktów w dziesięciopunktowej skali.”