Tulip House

  • Funkcja: biurowa
  • Lokalizacja: Gądki k/Poznania
  • Inwestor: Cougar Investments Polska Sp. z o.o.
  • Rok projektu: 2010-2011
  • Rok realizacji: 2013
  • Powierzchnia: 4 820 m2

Budynek biurowy grupy Raben, zlokalizowany w podpoznańskiej miejscowości Gądki, został oddany do użytku w 2013 roku. Prosty, przyjazny dla użytkowania i środowiska obiekt usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S11. Dobrze wyeksponowany, osadzony na lekkim wyniesieniu terenu szybko stał się charakterystycznym punktem na mapie okolicy. Budynek jest siedzibą trzech firm, należących do grupy kapitałowej Raben - każda z nich ulokowana została na osobnym piętrze. Jego wnętrze zaprojektowane zostało w układzie typu open-space, co pozwala na swobodne kształtowanie przestrzeni, zależnie od potrzeb użytkowników. W obiekcie, poza pomieszczeniami biurowymi przewidziano szereg funkcji uzupełniających, takich jak sale konferencyjne, restauracja, strefy wypoczynkowe, czy sala fitness.

 

Architektura:

Prosta bryła, w kształcie zmodyfikowanej litery U, otwiera się na zielony dziedziniec, dostępny dla użytkowników. Starannie dobrane materiały elewacyjne podkreślają reprezentacyjny charakter budynku. Szare, cementowe płyty zostały zestawione z elementami z litej cegły. W strefie wejściowej do budynku zaprojektowano podwójną, szklaną fasadę na cięgnach stalowych. W częściach ceglanych zastosowano przesuwne żaluzje stalowe. Całość została zaprojektowana zgodnie z zasadami Feng Shui.

 

Architektura wnętrz:

Wnętrza budynku charakteryzuje prostota i szczerość. Odsłonięte fragmenty konstrukcji żelbetowej wraz z cegłą przechodzącą z elewacji do wnętrz tworzą harmonijną całość. Dobrano meble o stonowanych barwach z kolorowymi akcentami. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, w połączeniu z nowoczesnym sposobem organizacji przestrzeni, wpływają na atrakcyjność proponowanej architektury.

 

Budynek otrzymał certyfikat Green Building, przyznawany przez Komisję Europejską.