Konkurs „Usiądź na dziedzińcu”
konkurs studencki

Wszystkich studentów kierunków projektowych, a w szczególności studentów kierunków architektonicznych i wzorniczych, zapraszamy do udziału w konkursie „Usiądź na Dziedzińcu”.

Przedmiotem konkursu jest zaprojektowanie małej architektury w postaci mebla lub zespołu mebli miejskich, które wypełnią przestrzeń dziedzińca kompleksu biurowego UBIQ 34 położonego w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej 34A. Projekt powinien odpowiadać na potrzeby jego przyszłych użytkowników, zapewniając przede wszystkim: miejsce do zjedzenia śniadania – pojedynczo i w grupach, miejsce do odpoczynku na siedząco i leżąco oraz przypięcia roweru. Forma projektu powinna uwzględniać możliwość organizacji na dziedzińcu kulturalnych wydarzeń oraz sprzyjać wspólnym spotkaniom. Projekt powinna cechować ciekawa koncepcja formalna i dodatkowa funkcja jak donica na zieleń czy stojak na rowery.

Celem Konkursu jest uzyskanie ciekawych propozycji rozwiązania przestrzeni zewnętrznego dziedzińca w kompleksie biurowym UBIQ 34 oraz odpowiedzenie na codzienne potrzeby jego użytkowników. Konkursowa praca powinna wpisywać się we współczesne trendy w projektowaniu, jednocześnie respektując zabytkową architekturę budynku A – dawnej kantyny oficerskiej. Technologia oraz materiał zastosowany w projekcie powinien umożliwić jego realizację, przy czym w projekcie należy uwzględnić sposób jego konserwacji. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany wiosną 2019 roku.

Przewidywane nagrody pieniężne:

  • I miejsce (realizacja) : 7 000 PLN
  • II miejsce: 5 000 PLN
  • III miejsce: 3 000 PLN
  • wyróżnienia: 3 x 1000 PLN

Dodatkowo przyznana zostanie nagroda specjalna – możliwość odbycia stażu w naszej pracowni oraz nagroda „Fotel od Grupy Nowy Styl”!

Termin składania prac konkursowych: 3.12.2018.

Organizator nie narzuca uczestnikom rozwiązań materiałowych.

 

Zapraszamy do udziału!

 

 

Aktualizacja Regulaminu: 16.11.2018

 

Do pobrania: